Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
ZGODA
Close
Czy masz jakieś pytania? Napisz do mnie!
Jak wybrać czyste
olejki eteryczne?
Wszystko, co używasz w celach zdrowotnych, musi spełniać bardzo wysokie standardy jakości i czystości
Jakość olejków doTERRA
Jak wybrać czyste
olejki eteryczne?
Wszystko, co używasz w celach zdrowotnych, musi spełniać bardzo wysokie standardy
Jeśli chodzi o kupowanie olejków eterycznych, należy wziąć pod uwagę wiele - cenę, łatwość użycia, osobiste preferencje i potrzeby itp. Jednak przy podejmowaniu decyzji o zakupie olejków eterycznych jedna z najważniejszych rzeczy do rozważenia jest czystość. Czyste olejki eteryczne będą generalnie bezpieczniejsze i skuteczniejsze, co oznacza, że ​​Twoje pieniądze zostaną dobrze wydane

Poniższe informacje pomogą upewnić się, że używasz czyste olejki eteryczne u siebie domu 

Czy nie wszystkie olejki eteryczne są takie same, jeśli pochodzą z tych samych roślin?


Szczera odpowiedź niestety brzmi: nie. Jakość i skuteczność olejku eterycznego będzie w dużej mierze zależała od procesu produkcji i dziesiątek drobnych szczegółów podczas delikatnej podróży olejku od rośliny do butelki. Nawet pozornie drobne czynniki (takie jak rodzaj gleby, na której rosną rośliny lub pora dnia, w którym rośliny są zbierane) mogą drastycznie wpłynąć na jakość olejku eterycznego, ponieważ wszystkie te elementy mają wpływ na skład chemiczny olejku.

Większość producentów olejków eterycznych ma własne metody i procesy produkcji olejków eterycznych, ale ważne jest, aby pamiętać, że skracanie się na skróty na każdym etapie produkcji olejku zawsze skutkuje gorszą jakością olejku. Nie wszyscy producenci olejków eterycznych poświęcają tyle samo czasu i staranności, aby wyprodukować wysokiej jakości olejki eteryczne, ale różnica jest wyraźna zarówno po aromacie, jak i skuteczności olejku podczas jego stosowania

Dlaczego ważne jest, aby używać czystych olejków eterycznych?


Jeśli chodzi o stosowanie olejków eterycznych, czystość jest prawdopodobnie najważniejszym atrybutem. Gdy olejek eteryczny nie jest czysty, może narazić organizm na działanie zarazków, zanieczyszczeń lub innych niepożądanych rzeczy, takich jak metale ciężkie. Jeśli olejek eteryczny zawiera zanieczyszczenia, może to prowadzić do niepożądanych skutków, takich jak podrażnienie, a nawet nudności

Oprócz ochrony organizmu przed niekorzystnymi skutkami, stosowanie czystych olejków eterycznych pozwala również uzyskać maksymalne korzyści, jakie ma do zaoferowania olejek. 

Skąd mam wiedzieć, czy olejek eteryczny jest czysty?


Kiedy już zdecydujesz, że chcesz używać tylko czystych olejków eterycznych, skąd wiesz, czy olejki, których zamierzasz użyć, są w rzeczywistości czyste. 

Niestety nie ma przyjętego standardu ani organu regulacyjnego, który zapewnia jakość olejków eterycznych, więc firmy produkujące olejki eteryczne muszą same regulować, jeśli chodzi o produkcję czystych, bezpiecznych olejków. Jak wspomniano, każda firma produkująca olejki eteryczne będzie miała własne procesy produkcji olejków eterycznych i zapewniania bezpieczeństwa, więc do firmy należy upewnienie się, że zostały podjęte odpowiednie środki w celu stworzenia czystych olejków eterycznych. Pomijanie ważnych kroków kontroli jakości podczas procesu produkcyjnego może zaoszczędzić pieniądze lub czas, ale ostatecznie doprowadzi do powstania nieczystych olejów o niższej jakości.

Aby zdecydować, czy olejki eteryczne, których używasz, są czyste, musisz przeprowadzić trochę badań na temat firmy, od której kupujesz olejki eteryczne. Odpowiedzialne firmy zajmujące się olejkami eterycznymi dostarczą informacje o swoich metodach testowania i wszelkich procesach, które stosują w celu ochrony mocy i czystości olejku eterycznego, zanim zostanie on dopuszczony do użytku przez konsumenta końcowego. 

Na przykład doTERRA stosuje coś, co nazywa się procesem testowania CPTG Certified Pure Therapeutical Grade, aby upewnić się, że każdy olejek eteryczny doTERRA jest wolny od zanieczyszczeń i bezpieczny w użyciu. 

doTERRA wykorzystuje proces testowania CPTG (Certified Pure Tested Grade), aby upewnić się, że każdy olejek eteryczny doTERRA jest wolny od zanieczyszczeń i bezpieczny w użyciu. Proces testowania CPTG obejmuje kilka rund testów, aby upewnić się, że w olejkach eterycznych nie ma żadnych niepożądanych elementów i że można je bezpiecznie pakować i sprzedawać do użytku klienta. Głównym celem procesu testowania CPTG jest weryfikacja siły działania i zapewnienie czystości każdego olejku eterycznego produkowanego przez doTERRA.

Zanim kupisz i użyjesz olejku eterycznego, przeprowadź własne badania, aby zobaczyć, jakie metody testowania stosuje firma, aby zapewnić czystość. Ponieważ 70% olejków eterycznych ma syntetyczne domieszki.

Ucząc się, będziesz w stanie chronić swoją rodzinę, używając tylko silnych, skutecznych i czystych olejków eterycznych.

Opinie o prace ze mną ❤️
Katarzyna Piechowska
doTERRA Wellness Advocates
I think if you do something and it turns out pretty good, then you should go do something else wonderful, not dwell on it for too long.
Katarzyna Piechowska
doTERRA Wellness Advocates
The principal element of Suprematism in painting, as in architecture, is its liberation from all social or materialist tendencies. Through Suprematism, art comes into its pure and unpolluted form.
Katarzyna Piechowska
doTERRA Wellness Advocates
I think if you do something and it turns out pretty good, then you should go do something else wonderful, not dwell on it for too long.