Blog

Olejki eteryczne do wsparcia emocjonalnego

Naturalne życie Olejki eteryczne

Olejki eteryczne są tak wszechstronne, że można je wykorzystać na wszelkiego rodzaju dolegliwości. Niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę poziomu energii, łagodzenie niepokoju, wpływu na sen, czy stosowanie olejków eterycznych w ramach praktyki pielęgnacji skóry i pielęgnacji domowej🏘, aromaterapia jest narzędziem zmysłów i uczuć, przynoszącym harmonię naszym ciałom i przestrzeniom poprzez aromaty.


Chociaż nasze społeczeństwo priorytetowo traktuje potrzeby fizyczne, ludzie są istotami emocjonalnymi. Kiedy znajdziemy harmonię między naszymi fizycznymi i emocjonalnymi potrzebami, odnajdujemy spokój😌 i równowagę.


Olejki eteryczne mogą działać jako pomosty między ciałem fizycznym i emocjonalnym.


Mają zdolność wzmacniania funkcji ciała fizycznego, co z kolei wspiera🙏🏼 nasze procesy emocjonalne. Na przykład w chwilach niepokoju niektóre olejki eteryczne mogą uspokajać układ nerwowy, obniżać ciśnienie krwi i łagodzić szybkie bicie serca, promując poczucie bezpieczeństwa i relaksu.


Zaufaj ciału, że sprowadzi cię z powrotem do domu🏘. Praktyki samoopieki mają długą drogę. Kiedy robimy miejsce na utrzymanie ciała, zasiewamy ziarno miłości, czułości i troski.


Olejki eteryczne do uzdrawiania emocjonalnego


🌟Olejek eteryczny z róży🌹 (Rose)


Królowa róża jest powszechnie stosowana do wsparcia serca. Olejek różany może sprzyjać relaksacji fizycznej i emocjonalnej poprzez działanie przeciwlękowe i przeciwdepresyjne.


Zaufaj róży za wsparcie emocjonalne. Działa odprężająco na nerwy, kojąco i uspokajająco. Jego delikatne aromaty mogą uspokoić ducha i choroby emocjonalnego serca💜. Od dawna używany jako znak miłości, romansu i piękna, olejek różany jest zarówno czarownikiem, jak i dawcą.


🌟Olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej (Clary Sage)


Olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej działa przeciwskurczowo, przeciwbólowo i przeciwdepresyjnie. Działa uspokajająco na nerwy, obniża ciśnienie krwi, uczucie stresu i nerwowości, a także łagodzi objawy PMS🩸 i menopauzy.


Użyj szałwii muszkatołowej, aby rozluźnić nastrój, poprawić poziom snu🛌💤 i złagodzić ból spowodowany niepokojem i stresem.


🌟Olejek eteryczny z lawendy (Lavender)


Olejek lawendowy działa kojąco i relaksująco. Powszechnie zaleca się łagodzenie lęku i wspomaganie snu poprzez jego zdolność do uspokojenia układu nerwowego, stabilizacji nastroju i uspokojenia organizmu.


Olejek lawendowy💜 może łagodzić bóle głowy, skurcze menstruacyjne i skurcze wywołane stresem. Może wzmacniać moc innych olejków, dlatego najlepiej jest stosować w połączeniu z jednym lub kilkoma olejkami eterycznymi w celu uzyskania synergicznej mieszanki, takiej jak olejek z szałwii muszkatołowej lub olejek z mięty pieprzowej🌿.


🌟Olejek eteryczny z drzewa sandałowego (Sandalwood)


Olejek eteryczny z drzewa sandałowego działa głęboko uspokajająco, uziemiająco i odżywiająco. Ma zdolność stabilizowania ciała, jednocześnie zwiększając przestrzeń serca, pomagając uwolnić opory i niezdrowe przywiązania.


Kąpiel dla wsparcia emocjonalnego🛀😊


Ta kąpiel to doskonały przepis na niespokojny umysł. Kiedy nasze serca są przygnębione, a wszystko inne przytłaczające, czasami ciepła i pełna miłości kąpiel może naprawdę sprawić, że poczujemy się trochę lepiej.


Woda jest pierwiastkiem głęboko wspierającym🙏🏼. Kiedy kąpiemy się, tworzymy bezpieczną przestrzeń do siedzenia z naszymi emocjami. Niech wspierające olejki eteryczne uspokoją twoje nerwy, uwolnią umysł, a frustracja zniknie wraz z płynącą wodą.


Składniki:

▫️1 szklanka różowej soli himalajskiej

▫️1 łyżka wybranego oleju nośnikowego (np. frakcjonowany olej kokosowy, jojoba, ze słodkich migdałów)

▫️2 krople olejku z róży🌹 (Rose)

▫️3 krople olejku z drzewa sandałowego (Sandalwood)

▫️2 krople olejku z lawendy (Lavender)

▫️2 krople olejku z szałwii muszkatołowej (Clary Sage)

opcjonalnie: posyp lawendą i płatkami róż