Blog

Zapachy syntetyczne i dlaczego czas się z nimi pożegnać

Naturalne życie

W trosce o swoje zdrowie i zdrowie swojej rodziny, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, rozważ podjęcie kroku polegającego na wymianie toksycznych produktów z domu, takich jak odświeżacze powietrza, świece🕯 i perfumy, wszystko, co ma w sobie syntetyczny zapach. I robiąc to, również usuń wszystkie SYNTETYCZNE olejki eteryczne🍃. Rzeczywiście, jeśli chcesz, aby Ty (i Twój dom) pachniał pięknie, dlaczego nie upewnić się, że jednocześnie wspierasz swoje zdrowie.


Syntetyczne substancje chemiczne w zapachach są najczęściej wytwarzane z produktów petrochemicznych, z których wiele jest znanych jako bardzo szkodliwe dla ludzi. Generalnie najlepiej jest unikać jakichkolwiek produktów z „zapachami/perfumami”, chyba że dokładnie sprawdziłaś, co w nich jest.


Zapach lub perfumy to termin, którego używa wiele firm, który może obejmować ponad 3000 nieujawnionych chemikaliów👩‍🔬.


Porozmawiajmy więc o zamianie niektórych chemikaliów na olejki eteryczne, choć wiedz, że nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać.


Rozumiem, że do 95% marek olejków eterycznych🌸 dostępnych na rynku nie jest ani w 100% czystych, ani przetestowanych. Oznacza to, że zdecydowana większość marek olejków eterycznych zawiera syntetyczne zapachy. Nadrzędną kwestią jest brak regulacji w branży, która uniemożliwia firmom pełne ujawnianie wykazów składników i umożliwia im etykietowanie według własnego uznania.


Przynajmniej naucz się być niewidzialnym czytnikiem etykiet i odwróć produkt, aby zobaczyć, jakie są w nim składniki. Jeśli nie możesz ich rozpoznać, to prawdopodobnie dobry znak, aby to porzucić.


Olejki eteryczne☘️ to związki aromatyczne pochodzenia naturalnego, ekstrahowane i destylowane z roślin. Jednym ze sposobów, w jaki możemy się nimi cieszyć, jest moc dyfuzora. Ich dyfuzja powoduje wysłanie tych związków w powietrze, oferując niezliczone korzyści emocjonalne, umysłowe i fizyczne po prostu poprzez ich wdychanie👃. Biorąc to pod uwagę, ważne jest, abyś nie rozprowadzała, nie nakładała miejscowo, ani nie spożywała żadnego olejku eterycznego, który nie jest czysty.


Jeśli potrzebujesz inspiracji do dyfuzora, zapraszam na grupę «Moc Natury - olejki eteryczne doTERRA💜» (https://www.facebook.com/groups/mocolejkow).


Kochana, wymień wszystkie chemikalia w swoim domu, każdy produkt, który możesz znaleźć. Jeśli jest to dla Ciebie mniej przytłaczające, zużyj produkt i dokonaj lepszego wyboru, gdy go wymienisz.


Jedyna świeca, której używam w moim domu, jest wykonana z wosku pszczelego. Moje perfumy to buteleczki roll-on z wybranymi olejkami eterycznymi doTERRA i olejem nośnikowym🥥. Rozprowadzam olejki eteryczne przez cały dzień zgodnie z tym, jak chcę się czuć. Odświeżacze powietrza? Zrezygnowałam i zamieniłam na piękny spray z olejkami i wodą destylowaną.


Mamy o wiele większą władzę nad naszym zdrowiem, niż nam się wydaje, to po prostu kwestia dokonywania lepszych wyborów z dnia na dzień.


Jeśli jeszcze nie zrobiłaś następnego kroku, wiedz o tym, że wzięcie zdrowia we własne ręce jest niezwykle inspirujące i niezwykle ekscytujące jest obserwowanie i odczuwanie korzyści, które nadejdą✨.


Jeśli chciałbyś otrzymać wsparcie w wymianie syntetycznych zapachów ze swojego życia, napisz do mnie. Każdego dnia pomagam kobietom dokonywać lepszych wyborów, wybierać olejki eteryczne, które wspierają ich zdrowie psychiczne, fizyczne i emocjonalne oraz oczywiście pomagają im i ich domom pachnieć bosko. Zrobimy to za pomocą 100% czystych i przetestowanych olejków eterycznych doTERRA💜, jedynych olejków, którym ufam i których użyję, aby wspierać moje zdrowie i szczęście.