Blog

Czym są olejki eteryczne?

Olejki eteryczne
Olejki eteryczne to esencja rośliny, dar ziemi, wydestylowany i przygotowany, aby wnieść moc natury do Twojego domu.

Wewnątrz wielu roślin – ukrytych w korzeniach, nasionach, kwiatach, korze – znajdują się skoncentrowane, bardzo silne związki chemiczne. Te naturalne związki to olejki eteryczne.

Olejki eteryczne nadają roślinie zapach, chronią ją przed niebezpiecznymi warunkami środowiskowymi, a nawet wspomagają zapylanie, a także inne ważne funkcje i korzyści.

Jak działają olejki eteryczne?


Kiedy otwierasz butelkę czystego, nieskażonego olejku eterycznego, twoje zmysły natychmiast wypełniają się jego silnym aromatem, nawet z daleka. To, co wykrywa twój nos, to naturalnie występujące elementy olejku eterycznego.

Każdy olejek eteryczny różni się swoim naturalnym składem, więc aromaty i korzyści są również wyjątkowe. Na przykład olejek lawendowy zawiera składniki, które sprawiają, że jest skuteczny w łagodzeniu podrażnień skóry i promowaniu spokojnego środowiska do snu.

Tymczasem przyjmowany wewnętrznie olejek kadzidłowy wspomaga układ odpornościowy, nerwowy i trawienny oraz pomaga w zdrowym funkcjonowaniu komórek.

UŻYJ OLEJKÓW ETERYCZNYCH, ABY ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE

Jak powstają olejki eteryczne?


Tak wiele produktów, których używamy w naszym codziennym życiu, jest wypełnionych syntetycznymi chemikaliami. Te nienaturalne produkty mogą nas obciążać, a nawet negatywnie wpływać na sposób, w jaki myślimy, czujemy i żyjemy.

Czyste olejki eteryczne stanowią alternatywę dla produktów syntetycznych. Olejki eteryczne to coś więcej niż produkty naturalne. Każdy z unikalnym składem chemicznym, olejki eteryczne mają dziesiątki korzyści. Korzyści z olejków eterycznych zależą od składu chemicznego roślin. Jeśli te naturalne chemikalia zostaną odpowiednio wyekstrahowane, mogą pomóc Ci w codziennym życiu.

Olejki eteryczne nie są nowym trendem


Czy czujesz, że w ciągu ostatnich kilku lat dużo słyszysz o olejkach eterycznych? Chociaż możesz pomyśleć, że olejki eteryczne to nowy, modny trend, ekstrakty roślinne i produkty roślinne są głęboko zakorzenione w tradycjach przeszłości. Olejki eteryczne były używane przez starożytne cywilizacje na całym świecie do:
  • aromaterapii
  • higieny osobistej
  • praktyk opieki zdrowotnej
  • ceremonii religijnych
  • zabieg upiększających
  • przygotowania posiłków

Historycznie olejki eteryczne były używane jako część praktyk i tradycji kulturowych. Jednak obecnie mamy coraz więcej dowodów naukowych i badań pokazujących, że olejki eteryczne mogą być skutecznie i bezpiecznie stosowane w szerszym zakresie codziennych praktyk i rutyny, zapewniając niesamowite korzyści. Obecnie olejków eterycznych można używać do gotowania, sprzątania domu, higieny osobistej i wielu, wielu innych.

Używając olejków eterycznych, będziesz mieć więcej naturalnych rozwiązań i mniej toksycznych, syntetycznie wytwarzanych produktów w swoim życiu i domu.

Co sprawia, że ​​olejki eteryczne są skuteczne?


Niektóre olejki eteryczne działają kojąco, tonizująco i uziemiająco, podczas gdy inne energetyzują, rozgrzewają i odnawiają – ale wszystkie olejki eteryczne są naturalne. Różnorodność olejków eterycznych pozwala naturalnie i skutecznie rozwiązać Twoje specyficzne problemy.

Przy tak wielu dostępnych olejkach eterycznych możesz dostosować je do swoich konkretnych potrzeb, zamiast być zmuszoną do zadowalania się ogólnym rozwiązaniem. To sprawia, że ​​olejki eteryczne są chętnie wybierane przez osoby poszukujące najlepszych naturalnych rozwiązań. Wszechstronność olejków eterycznych jest jednym z powodów, dla których są one tak popularne w ostatnich latach. Uwielbiam to, że mogę używać olejków eterycznych do różnych zadań, bez konieczności kupowania wielu produktów.

Jak skutecznie używać olejków eterycznych?


Nie musisz być ekspertem, aby cieszyć się szeroką gamą korzyści, jakie oferują olejki eteryczne. Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to podstawowa wiedza na temat bezpiecznego i prostego stosowania olejków eterycznych w ramach codziennej rutyny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszam na grupę «Moc Natury» https://www.facebook.com/groups/mocolejkow lub do kontaktu prywatnie. Z radością będę Cię edukować i wspierać po olejkowej drodze.

Gdy nauczysz się używać olejków eterycznych, będziesz na dobrej drodze do zdrowszego stylu życia.